11:04
Памятка про самоізоляцію

Що означає «самоізоляція»?

Самоізоляція - це, в першу чергу, утримання від контакту з іншими: для того, щоб зменшити ризик інфікування. Самоізоляція виключає будь- які ситуації, коли ви тісно контактуєте з іншими людьми (напиклад, близький контакт віч-на-віч на відстані менше, ніж 2 метри, або тривалістю понад 15 хвилин).

"Виключенням є лише звернення за медичною допомогою (тільки після консультації телефоном). Якщо ви не впевнені, чи потребуєте ви самоізоляції, або не знаєте до кого звернутися, будь ласка, зателефонуйте на Урядову гарячу лінію: 1545

Для кого потрібна самоізоляція?

Самоізоляція потрібна, в першу чергу, якщо:

-Ви очікуєте результатів тесту на новий коронавірус СОУТД- 19.

-Якщо ви близько контактували з особами, що захворіли на СОМІР-19.

-Якщо ви нещодавно повернулись із провінції Хубей Китайської Народної Республіки, Ірану, Північної Кореї окремих регіонів
Італії (Ломбардія, П'ємонт та Венето) або з інших країн про які повідомляється на сайті Міністерства охорони здоров'я України - навіть якщо у вас відсутні симптоми.

-Якщо ви нещодавно повернулись із Китаю (окрім провінції Хубей), Таїланду, Японії, Південної Кореї, Сінтапуру, Малайзії, Тайваню та відчуваєте з кашель, ускладнення дихання та/або | підвищення температури.

Скільки триває самоізоляція?

Якщо вам було рекомендовано або ви прийняли рішення про самоізоляцію, вона повинна тривати не менше, ніж 14 днів з дати настання випадку, який став причиною самоізоляції (подорож, контакт з хворим тощо).

Як підготуватись до самоізоляції?

Спробуйте спланувати час самоізоляції так, щоб у вас не виникало необхідності виходити з дому чи приймати відвідувачів та гостей. Поясність це друзям та родичам, а також обговоріть можливість дистанційної роботи із роботодавцем.

Збережіть контакти вашого лікаря, та попередньо повідомте його про причини рішення про самоізоляцію, а також оберіть контактну особу з кола ваших друзів або родичів, до кого ви будете звертатись в першу чергуза допомогою.

Що робити, якщо Вп проживаєте не одні

Якщо ви проживаєте з сім'єю чи сусідами, потрібно ізоліоватись вокремій | кімпаті, яка добре провітрюється. Якщо є можливість користуватись окремого ванною кімпатою та/або туалетом, а "також готувати їжу та харчуватись окремо - зробіть це.

Не забувайте про загальну гігієну, регулярне миття рук із милом, прибирання, в тому числі вологе прибирання поверхонь, гігієну кашло, використовуйте одноразові серветки та хустинки. Під час пеобхідших контактів із дюдьми завжди одягайте медичну маску та викидайте її після використання або забруднення.

Якщо у вас є домашні улюбленці, ізолюйте себе від цих також, або хоча б максимально мішімізуйте коптакт із ними.

Як організувати доставку харчових продуктів?

Спробуйте мінімізувати походи в магазини. Якщо є можливість, попросіть друзів або родичів доставляти Вам продукти харчування та необхідні покупки до вхідних дверей або користуйтесь послугами доставки з дистанційного оплатою.

Що робити, якщо Вам псобхідно мокинути житло?

Якщо у Вас виникла гостра необхідність покинути місце самоізоляції -- одягайте маску та міпімізуйте контакти із людьми.
Користуйтесь антисептиком для рук та дотримуйтесь гігієни кашто. Що робити якщо в Вас з'явились симптоми?

Якщо під час самоізоляції у Вас з'явились симитоми (кашель, ускладнене дихання, підвищена температура, діарея) -- негайно зверніться за медичною допомогою та повідомте про свого історію подорожей та можливі контакти з особами, хворими на. гострі вірусні захворювання.

 


Переглядів: 71 | Додав: senya19862007 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0