08:23
Що треба знати про герпес

Вірус простого герпесу (герпес лабіаліс) частіше спричиняє висип на губах, шкірі щік, підборіддя, у ділянці крил носа. Його ще називають «лихоманкою на губах». З усіх вірусів герпесу це найпоширеніший тип. Саме ним інфіковано майже 90% людства. Однак інфікованість цим вірусом не означає, що в людини одразу з’являться симптоми. Вірус може спокійно жити всередині клітин, переважно улюбленим місцем для нього є вузол лицьового нерва, а коли виникають сприятливі (для вірусу) умови – проявляється у вигляді численних невеличких пухирів та виразок на шкірі та слизових оболонках. Виразки дрібні, загоюються швидко, однак у цей період неприємно свербять і болять.

Вірус простого герпесу 2 типу (герпес геніталіс), як і вірус герпесу 1 типу, проявляється у вигляді виразок або пухирів, які розташовуються на шкірі і слизовій оболонці статевих органах, у ділянці промежини, на сідницях. Улюбленим місцем перебування вірусу герпесу 2 типу в людському організмі є нервові вузли крижового сплетення. При зниженій опірності організму до цих симптомів можуть приєднуватись загальні прояви, такі як загальна слабкість, збільшення лімфатичних вузлів та підвищення температури тіла. На сьогоднішній день вірус герпесу 2 типу відноситься до інфекцій, що передаються статевим шляхом, а симптоми, які він викликає, вважають проявами генітального герпесу.

Вірус герпесу 3 типу (герпес зостер) – це збудник вітряної віспи. Перше знайомство з цим вірусом відбувається в дитинстві, коли діти масово хворіють на вітрянку. Повторна активація прихованого вірусу зазвичай виникає в дорослих і викликає оперізуючий герпес, що проявляється висипом у вигляді пухирців вздовж нервів та власне запаленням цих нервів і характеризується запаленням задніх корінців спинного мозку, міжхребцевих гангліїв та черепних нервів.

Чому вірус активізується і як запобігти його зовнішні прояви?

При виникненні певних супутніх умов, що супроводжуються зниженням імунітету (застуда, інша інфекційна хвороба, стрес, фізичне стомлення, недоїдання, нестача вітамінів, травма і т. П.), Вірус як би прокидається, починає свою чорну справу і викликає хворобу. Насправді так звана «лихоманка» на губах – це одне з найшкідливіших його проявів, адже нерідкі і ураження очей, ураження шкіри та слизової оболонки порожнини рота (стоматити), великі висипання на статевих органах (так званий генітальний герпес). На щастя, всіх цих неприємностей можна уникнути дотримуючись нехитрих рекомендацій, які допоможуть забезпечити нормальне функціонування імунної системи.

В першу чергу потрібно дотримуватися режиму сну і відпочинку, не забувати про загартовування. У період епідемій ГРВІ та грипу важливо уникати перебування в людних місцях. У холодну пору року потрібно стежити за тим, щоб не переохолоджувати організм. У літню пору варто уникати впливу прямих сонячних променів, а взимку краще відмовитися від солярію. Важливо також запобігати стресові ситуації, які завжди негативним чином позначаються на здатності організму протистояти агресії навколишнього середовища. Крім того, необхідно дотримуватися балансу вітамінів та інших корисних речовин, необхідних нашому організму, не допускати авітамінозу. Важливо, щоб «анти-герпесная дієта» містила багато вітамінів А, С, Е і цинку.

Американські вчені з’ясували: якщо в організм щодня надходить близько 1,3 г амінокислоти лізину, кількість рецидивів герпесу скорочується в 2,4 рази. Щоб забезпечити себе «противірусною» амінокислотою, регулярно їжте сир та інші молочні продукти, рибу, м’ясо і яйця. У менших кількостях лізин міститься в бобових, авокадо, куразі, крупах. При цьому бажано скоротити споживання аргініну – його багато в шоколаді і продуктах з пшеничного борошна.

Як бачите, запобігти прояву герпесу – завдання не з важких, але вимагає уважного ставлення до себе і своєчасної профілактики.

Переглядів: 73 | Додав: senya19862007 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0