20:34
УВАГА! ЩЕПЛЕННЯ!

Нагадуємо, що в Україні триває найбільший спалах кору за часів незалежності. За 2017-2018 роки захворіло близько 60 тис. людей, а з початку 2019 року - вже більше 20 тис. За 2017-2018 роки від ускладнень кору померла 21 людина, а з початку 2019 - вже 9 людей.

Ліків від кору не існує (лікують лише симптоми), єдиний захист - вакцинація.

Захистіть ваших дітей від цієї небезпечної хвороби! Зробіть щеплення! Зверніться до свого сімейного лікаря!

Як відрізнити ефективну вакцину від неефективної

Дотримання належних умов зберігання і транспортування імунобіологічних препаратів є необхідною та обов’язковою умовою збереження показників якості (ефективності та безпечності), визначених та затверджених сертифікатом якості, який надається підприємством-виробником.

Одним із етапів контролю умов зберігання вакцин є контроль показників термоіндикаторів на флаконі – це наклейки з термочутливим матеріалом.

Вакцина - медичний імунобіологічний препарат, який є чутливим до температури, за якої зберігається. Якщо закритий (новий) флакон з вакциною зберігається за температури, яка вища за належну, вакцина не стає шкідливою, але перестає працювати, тобто більше не забезпечує формування імунітету.

Тож важливою частиною програми імунізації є контроль дотримання холодового ланцюга - спеціальних умов транспортування та зберігання вакцин.

Також на більшості вакцин є термоіндикатор: спеціальний елемент маркування знаходиться або на кришечці або на етикетці флакону. Фарба, яка використовується при виготовленні цього елементу, є спеціальною і реагує на температуру, якщо вона перевищує належну.

Зазвичай термоіндикатор виглядає як круг темного кольору, всередині якого розміщено невеликий квадрат світлого кольору (зауважте, що квадрат ніколи не буває сніжно-білим, а завжди має відтінок).

Доки квадрат є світлішим за круг - вакцина є ефективною і може бути використана для щеплення.

Якщо квадрат не видно взагалі або він є темнішим за круг навколо - вакцина вже не є ефективною, тож використовувати її не варто. Вакцина, що втратила ефективність, НЕ спричиняє додаткових реакцій, проте вона не забезпечує формування імунітету. Батьки, які хочуть додатково переконатися, що вакцина є ефективною та безпечною, можуть перед щепленням перевірити термін придатності та подивитися на термоіндикатор.

Переглядів: 96 | Додав: senya19862007 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0