16:02
ВООЗ закликала зменшити вживання антибіотиків для лікування ускладнень грипу

Всесвітня організація охорони здоров’я наголошує, що антибіотики не лікують від інфекцій, що викликані вірусами. Їх варто застосовувати лише при вторинній бактеріальній інфекції. 

Опитування ВООЗ показало, що 64% людей помилково вважають, що застуди і грип можна лікувати антибіотиками. Ціна такого помилкового судження - антибіотики перестають допомагати, коли це насправді потрібно. Щороку в країнах європейського регіону помирають 25 тисяч людей через серйозну бактеріальну інфекцію - їхне можливо вилікувати антибіотиками, бо бактерії адаптувались до ліків.

Приймаючи антибіотики без вагомих причин ви наближаєте ймовірну ситуацію, коли антибіотики перестануть в принципі допомагати і ми повернемося до тих часів, коли ліків від туберкульозу, холери, сифілісу та інших бактеріальних хвороб просто не існує.

Що може зробити кожен з нас:

  • Не займайтесь самолікуванням - приймайте антибіотики лише за призначенням лікаря.

  • Не переривайте лікування. Проходьте повний курс антибіотиків, навіть якщо вам стало краще.

  • Ніколи не використовуйте антибіотики, які залишилися після курсу прийому.

  • Ніколи не діліться антибіотиками з друзями, родичами, знайомими та не призначайте їм лікування.

  • Попереджуйте інфекції - регулярно мийте руки, уникайте контакту із хворими людьми і вчасно робіть щеплення.

 5 випадків, коли ми даремно лікуємось антибіотиками

За даними ВООЗ щороку в ЄС помирають 25 тисяч пацієнтів через серйозну бактеріальну інфекцію внаслідок адаптації бактерій до ліків. Українці в частині випадків лікуються антибіотиками, коли насправді не потребують їх.

Які ж хвороби ми лікуємо антибіотиками даремно та чому?

 

1 ГРИП, ЗАСТУДА ТА ІНШІ ВІРУСНІ ЗАХВОРЮІВАННЯ

Антибіотики пригнічують ріст бактерій або вбивають їх. Вони не впливають на віруси. Грип – це вірусне захворювання. Внаслідок ускладнень грипу може виникнути бактерільна інфекція. Лише в таких випадках лікар призначає антибіотики.

 2 БРОНХІТ, СИНУСИТ, ІНФЕКЦІЯ ВУХА

Хоч бронхіт, синусит та інфекція вуха і виникають внаслідок, як вірусних, так і бактеріальних інфекцій, не поспішайте лікувати їх антибіотиками. Навіть, якщо їх спричиняють бактерії, лікар призначає антибіотики лише у дійсно важких випадках, коли впевнений, що причина захворювання – бактерії.

 3 ЗАПАЛЕННЯ ОЧЕЙ

Як часто, маючи почервоніння та запалення очей, ви йдете в аптеку, а там вам пропонують краплі, які містять антибіотики? Проте не знаючи напевно, чим викликане запалення ви не тільки витрачаєте зайві кошти, купуючи непотрібні ліки, а й ризикуєте власним здоров’ям. Не займайтесь самолікуванням. Використовуйте препарати з антибіотиками лише за призначенням лікаря, коли відомо, яка саме інфекція викликала захворювання.

 4 ПОРІЗИ

Не використовуйте антибактеріальні мазі «для запобігання інфекції» при незначних порізах, бо лише 3% ран інфікуються. Тому медпрацівник призначить антибіотики лише у визначених випадках поверхневих ран (при діабеті, ранах на ногах, пошкоджень більше 5 см, або забруднених).

 5 ПРОФІЛАКТИКА ЗАХВОРЮВАННЯ

 Не приймайте антибіотики «для профілактики» захворювання. Антибіотики – це ліки, призначити які може виключно лікар відповідно до характеру інфекції.

Надмірне необґрунтоване безконтрольне використання антибіотиків призводить до виникнення резистентності (стійкості) до них. У відповідь на ліки бактерії змінюються, стають не чутливими до цих препаратів. Це збільшує медичні витрати, тривалість госпіталізації та підвищує рівень смертності.

Призначення антибіотиків має відбуватися виключно лікарем. Приділяйте увагу профілактиці захворювань та будьте відповідальними.

Переглядів: 302 | Додав: senya19862007 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar