12:25
ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ДІАБЕТОМ

Сьогодні у світі страждають від діабету  415 млн. людей, в Україні - понад 1,2 млн. Цукровий діабет входить в трійку захворювань, що найбільш часто призводять до інвалідизації населення і смерті.                                                        

Діабет – це хронічне захворювання, при якому підшлункова залоза не виробляє достатньої кількості інсуліну або ж організм не може ефективно використовувати вироблений інсулін.                                         

Діабет І типу – характеризується недостатнім виробленням інсуліну. Причини виникнення недостатньо вивчені, тому запобігти захворюванню практично неможливо.                                                  

Діабет ІІ типу – виникає через неефективне використання інсуліну організмом.                                                                            

Гестаційний діабет – характеризується підвищенням рівня цукру у крові, яке розвивається у жінок під час вагітності.                             

Основні симптоми: надмірне сечовиділення, спрага, постійне відчуття голоду, втрата ваги, відчуття втоми, оніміння і судоми ніг, больові відчуття в кінцівках, погіршення зору, погане загоєння ран.                          

Фактори ризикуспадковість, ожиріння, панкреатит, онкопатологія, вірусні інфекції, стрес, вік, низька фізична активність, атеросклероз, гіпертонічна хвороба.                                                                    

Ускладнення: атеросклероз судин, в т.ч. нижніх кінцівок, ішемічна хвороба серця, інфаркт міокарда, діабетична ретинопатія,  нейропатія, нефропатія, діабетична стопа, гнійничкові ураження шкіри, грибки нігтів, кома.

Діагностика: аналіз крові на глюкозу, проба на толерантність до глюкози; аналіз сечі на глюкозу і кетонові тіла, визначення глікозильованого гемоглобіну.                                                                                                       

Профілактика діабету ІІ типу: дотримуйтесь здорового способу життя, здорового харчування, зменшить споживання цукру, солі і насичених жирів; підтримуйте нормальну вагу тіла; приділяйте не менше 150 хв. на тиждень регулярній фізичній активності; утримуйтесь від тютюнокуріння і надлишкового вживання алкоголю; уникайте стресів; стежте за рівнем глюкози у крові, слідкувати за артеріальним тиском та холестерином.

Переглядів: 35 | Додав: senya19862007 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0